Home arrow Piractwo komputerowe

Piractwo Komputerowe

Piractwo komputerowe to potoczna, pozaprawna definicja działań naruszających ustawę o prawie autorskim.

Piractwo komputerowe to działalność polegająca na łamaniu prawa autorskiego poprzez nielegalne kopiowanie i posługiwanie się własnością intelektualną bez zgody autora lub producenta utworu  i bez uiszczenia odpowiednich opłat. (Wikipedia)
Piractwo komputerowe to nielegalne kopiowanie, reprodukowanie, używanie lub produkcja oprogramowania. Często spotykaną formą piractwa jest nielegalne kopiowanie , czyli sytuacja, w której osoby indywidualne lub firmy sporządzają kopie oprogramowania wbrew warunkom umowy licencyjnej jak np. wtedy, gdy ktoś pożycza kopię oprogramowania od kolegi z pracy lub znajomego, aby zainstalować ją na swoim komputerze, zamiast legalnie kupić ten produkt. (Microsoft)

Nielegalne oprogramowanie

Piractwo komputerowe przyjmuje najróżniejsze formy. Może polegać na instalowaniu w sieci lub na komputerze nie licencjonowanej kopii programu, instalowaniu danego programu na większej liczbie komputerów, niż przewiduje to licencja na program, kopiowanie programu z nośnika na nośnik, kopiowanie programu z internetu i wiele innych.
Zabronione jest kopiowanie programu bez zgody producenta, dystrybucja nielegalnych kopii, jak również używanie nielegalnych kopii.

Nielegalna muzyka i filmy

Piractwo komputerowe dotyczy także niezgodnego z prawem kopiowania i używania plików multimedialnych - filmów i muzyki. Nowe możliwości techniczne umożliwiające świetną kompresję dźwięku i obrazu, rozwój internetu oraz pojawienie się wielu programów głównie typu peer to peer spowodowało niezwykły rozrost piractwa w tym zakresie.

Piractwo komputerowe w Polsce
Zagrożenia płynące z posiadania pirackich kopii
Pirackie filmy
Piracka muzyka
Pirackie oprogramowanie
A+C ma golda!

Firma A plus C, wiodący dostawca systemów do audytu informatycznego i zarządzania zasobami IT, po spełnieniu wysokich wymagań i uzyskaniu wymaganych kompetencji została wyróżniona przez Microsoft tytułem Microsoft Gold Certified Partner.

 
uplook – profesjonalny
program do audytu
oprogramowania
i inwentaryzacji
sprzętu komputerowego


Jak kupić uplook’a?


uplook – nowa broń
policji w walce z piractwem
komputerowym